Prachovské skály 2021 LAST MINUTE

550 Kč
24.07.2021

Prachovské skály tvoří pískovcové skalní město. Díky otevřeným náhorním pološinám můžete využít vyhlídek, z nichž budete mít celý Český ráj jako na dlani.

Velký okruh 3,5km

Velký okruh nás seznámí s velkým množstvím zajímavých míst Prachovských skal a je asi nejatraktivnější a nejzajímavější cestou skalními masívy. Doporučujeme ho všem návštěvníkům, kteří mají více času a chtějí poznat téměř celé Prachovské skály.

Velký okruh začínáme u Turistické chaty. Vydáme se po zelené turistické značce, která mimochodem celý okruh označuje, prozatím v souběhu i s červenou turistickou značkou směrem k Pechově vyhlídce. Asi po 200 metrech se značky od sebe oddělují a nás hned na začátku čeká strastiplný výstup po mnoha kamenných schodech, které vedou až na Pechovu vyhlídku. Zde se nám rozprostře výhled do Zelené rokle.

Po shlédnutí scenérií se vydáme dále na rozcestí Nad Fortnou a dále sestupujeme mezi skalní masívy na místo nazvané Fortna. Zde vstupujeme do roztodivného labyrintu skalních masívů u Šikmé věže. Vymotáme se z labyrintu skal a dojdeme k další zajímavé vyhlídce, která se jmenuje Šikmá věž.

Z vyhlídky se nám otevírá nádherný výhled směrem na jih k Ostružnu a Veliši a dále až k Jičínu a kopci Zebínu. Od Šikmé věže nás zelená značka vede kolem pamětní desky V. Náprstka mezi skalami vzhůru k rozcestí U buku.

Dále pokračujeme společně se žlutě značenou trasou na Vyhlídku míru, kde se nám otevírá pohled do císařské chodby a k zadní točenici. Z vyhlídky pokračujeme po hřebeni Bukoviny na rozcestí Nad císařskou chodbou a dále na Hlaholskou vyhlídku.

Od vyhlídky jdeme ještě kousek po hřebeni a pak nás velký okruh vede klikatými cestami Točenice dolů mezi skalní obry. Zde několikrát sestoupíme a poté ihned vystoupáme po pískovcovém schodišti, míjíme Rumcajsovu a Hakenovu vyhlídku (těsně u sebe). Točenicí poté kličkujeme mezi skalami až vystoupáme k Všetečkově a Šlikově vyhlídce. Z těchto vyhlídek se nám skýtá pohled z druhé strany Císařské chodby.

Již nám zbývá tedy jen sestoupit dolů k ústí Císařské chodby a spolu s dalšími značenými turistickými cestami jít zpět k Turistické chatě.

Odhadovaná délka okruhu:
Asi 3,5 km
 
 
Počet navštívených vyhlídek:
8
 
Vyhlídky:
Pechova vyhlídka, Šikmá věž, Vyhlídka míru, Hlaholská vyhlídka, Rumcajsova a Hakenova vyhlídka, Schlikova vyhlídka a Všetečkova vyhlídka
 
Turistická značka:
Zelená

 

odjezd: Dačice od Štefl-tour v 6:00 hod., Kunžak, J. Hradec Merkur 6:45 hod.

 

vstupné není v ceně:

rodinné (2+2) 250 Kč

základní 100 Kč

snížené 50 Kč

 

Covidové opatření dle aktuální situace!!!

 

 

 ZÁJEZDY

  
.